niedziela, 22 listopada 2020

Breyer Traditional - Ash model specjalny BreyerFest 2020

Breyer Traditional - Ash - 2020 BreyerFest Special Run 711372 gloss, czyli model specjalny limitowany do 1700 sztuk wydany na tegoroczny (internetowy z powodu pandemii) BreyerFest.


Mold konia to Othello (aka Wintersong) wyrzeźbiony przez panią Kathleen Moody i wprowadzony po raz pierwszy w roku 1999 jako porcelana. Powinien być już Wam znany, ponieważ w Polsce był do kupienia jako gniady SBH Phoenix oraz jednorożec Xavier.


Model ma na brzuchu napis "Breyer BreyerFest 2020", żeby nie było wątpliwości, że nie jest to zwyczajny RR (Regular Run - model w regularnej sprzedaży).


"Ash" to po angielsku "jesion" i właśnie korę tego drzewa ma przypominać kolor modelu, który jest maści siwej z jabłkami. A czemu akurat drzewa? Ponieważ w tym roku motywem przewodnim BreyerFest była kultura celtycka, a jesion to jedno ze świętych magicznych drzew Celtów.

Ale ponieważ "ash" znaczy także "popiół", to ja na mojego ogiera mówię "Popiołek" :D


Model ma pomalowane na brązowo tęczówki, co jest miłym szczegółem. Również wyrzeźbione podkowy zostały pomalowane na srebrno. Szkoda tylko, że jabłuszka nie przypominają tych na zdjęciu promującym, ale są to po prostu kółko-łuski (jak zazwyczaj niestety).


Lubię ten mold. Na pewno dlatego, że lubię konie zimnokrwiste ze szczotami, ale dodatkowo lubię go za jego spokój. Kojarzy mi się z takim spokojnym "miśkiem", na którym każdy może pojeździć bez obawy, że nagle znajdzie się na ziemi.


Oczywiście nie mogło zabraknąć zdjęć z jednorożcem. Xavier bez problemu zaakceptował nowego "brata".


Tak naprawdę "braci" mam już czterech, w tym jednego, którego chyba jeszcze nigdzie nie pokazywałam. Chyba tylko na jakichś zdjęciach półek.
Chciałabym nagrać film pokazujący moją kolekcję, ale jakoś nie umiem się do tego zabrać. Musiałabym go podzielić na części, bo jakbym chciała pokazać wszystkie koniki na raz i parę słów o każdym powiedzieć, to chyba trwałoby to jakieś pięć godzin xD


Popiołek przyjechał trochę nieplanowany, ale już znalazł swoje miejsce na półce. Mimo, że jest błyszczący, to wcale nie rzuca się to w oczy. Po prostu dobrze odżywiony konik ;)


Pozdrawiam serdecznie!

11 komentarzy:

 1. Ma swój urok, jest bardzo ładny! Gdybym łaziła za Traditionalami i gdybym miała kilkukrotnie większy portfel… to czemu by i nie? Ale nie, nie, nie, ja teraz poluję na SMyki do malowania! :D
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale śliczny!! Jak go zdobyłaś?

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratuluję ślicznego konika, chociaż Phoenix też ślicznie wygląda, więc nie miałabym nic przeciwko srokaczowi :) Chociaż na tym modelu jabłuszka są takie delikatne i po prostu cudne :3

  OdpowiedzUsuń
 4. Będzie na momocerusie? :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, to model specjalny z BF i nie będzie go na Monocerusie.

   Usuń
 5. Capricorn mam pytanie kiedy i będzie dostępny Catch Me na Monocerusie ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba teraz jest. Pytaj na grupie Monocerusa na FB, a nie mnie :) Monocerus INFO

   Usuń
 6. witam jest jeszcze szansa aby go kopić.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. witam jest ale tylko od osób prywatnych, na ebay i ogólnie za granicą

   Usuń
 7. Serio. Oaza spokoju. Fajny. Maść ciekawa. 10/10

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję, że zdecydowaliście się coś tutaj skrobnąć :)