środa, 11 września 2019

Artist Resin - Slavorad koń polski zimnokrwisty

Model Artist Resin - Slavorad koń polski zimnokrwisty w skali 1:9, czyli Traditional. Jego autorką jest Jaśmina z Three Slavic Horses.
Rzeźba wałacha wręcz emanuje spokojem - Slav odpoczywa sobie po pracy stojąc na pastwisku i leniwie odganiając ogonem muchy.

Nie będę dużo o nim pisać - koń, jak jest, każdy widzi :P Może tylko kilka słów o odlewie.


Oryginał, jak napisałam wcześniej, został wyrzeźbiony przez Jaśminę. Natomiast kopie z żywicy zostały wykonane przez Resins by Randy w USA. Czemu tak daleko? Ano dlatego, że model wykonany jest w specjalnej maszynie w technice odlewania rotacyjnego, dzięki czemu jest pusty w środku. Rzeźba wykonana tą metodą ma dwie ważne zalety - jest dużo lżejsza od pełnej, co pomaga przy malowaniu (nie trzeba trzymać w ręce paru kilogramów żywicy) oraz jest tańsza (mniej żywicy wychodzi na jeden model).


 Odlew jest bardzo ładny, bez bąbelków i ubytków. Parę większych dziur, które powstały przy produkcji jest już zalepionych. Oczywiście, jak każda żywiczna kopia wymaga preepingu, czyli przygotowania do malowania, ale raczej nie będą to jakieś strasznie trudne czy pracochłonne prace.


Mój odlew w paru miejscach ma widoczne druty wzmacniające nogi, ale też bez tragedii.


Oczywiście konik posiada strzałki o kasztany na nogach.
Na koniec jeszcze porównanie z Breyer Traditional - na zdjęciu Jake, który jet bardzo podobny wielkością do Slavorada.
Jakby ktoś chciał go jeszcze przygarnąć, to podobno będzie druga seria odlewów. Możecie go zakupić pisząc poprzez stronę:Oczywiście można pisać po polsku :) Pod podanym linkiem znajdziecie także więcej zdjęć "zimnioka".


To tyle na dziś - pozdrawiam!
4 komentarze:

 1. O kurczę, pamiętam kolejne etapy powstawania tego ziemniaka! Gratuluje koniska, jest piękny. Nieustannie urzeka mnie warkoczyk w grzywie.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Ładny, bardzo spodobało mi się 2 zdjęcie od dołu. Warkoczyk w grzywie zobaczyłam dopiero po przeczytaniu komentarza Oli ;) Cudny jest, autorka ma ogromny talent.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajny grubasek XD

  Pozdrówki Aneta=)!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję, że zdecydowaliście się coś tutaj skrobnąć :)