czwartek, 5 września 2019

Breyer Traditional - Paint Horse z zestawu western nr 1298

Breyer Traditional - koń paint horse z zestawu westernowego z lalką numer 1298 (Let's Go Riding Western).
Produkowany był w latach 2007 - 2010. Samego konia można było kupić jeszcze w roku 2014, jako tak zwane "Warehouse Find" nr 430019, czyli "znalezisko magazynowe".Mold konia to "Ranch Horse", zwany także "Cody". Wyrzeźbiony jest przez C.M. Herden w roku 1999 i jest to jedyna rzeźba tego autora (autorki?).


Model przyjechał do mnie bardzo niedawno, choć już kilka lat temu wpadł mi w oko. Może ktoś powiedzieć, że on przecież jest brzydki i dziwnie idzie, ale... wydaje mi się, że on cofa! Jest to chyba jedyny model przedstawiający konia, który idzie do tyłu.


Świadczą o tym: oczy patrzące do tyłu (biały kolor jest z przodu oka, a nie z tyłu, jak przy innych modelach), jedno ucho skierowane w tył, oraz ułożenie całego ciała.

Jeśli się ze mną nie zgadzacie, to napiszcie mi, jakim chodem ten koń się porusza, może to ja jestem w błędzie i przyznam Wam rację.


Model przedstawia dobrze umięśnionego wałacha maści gniado-srokatej. Myślę, że jest on bardzo dobrze wyrzeźbiony, a brakuje mi tylko kasztanów, (które jednak są pomalowane) i strzałek (ma jednak namalowane podkowy).


Ciekawe, kiedy znów pojawi się model na tym moldzie w sprzedaży, bo dawno już żadnego nie było (ostatni regularny to rok 2013 w komplecie z dwoma psami).


To tyle na dziś - pozdrawiam!


6 komentarzy:

 1. Ciekawa poza, ale szczerze to sam mold niezbyt mi się podoba.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Czego to ja się dowiaduję o tym koniku!
  Nie miałam pojęcia, że to jedyny mold tego artysty.
  Teoria o cofaniu jest zaskakująca. Ułożenie tłowia pasuje do tej tezy, a nogi faktycznie nie przypominają żadnego znanego mi chodu. Ogon się zgadza, jeśli uznać, że został uniesiony. Nie pasuje mi do tej tezy grzywa i grzywka; grzywa unosi się do tyłu, a grzywkę zwiewa na bok, co wskazuje na szybszy chód do przodu.
  Niemniej teoria bardzo ciekawa i kto wie - może trafna? :)
  Malowanie ładne, okazuje się, że przód i nogi też ma dość przyjemne, a dotąd uważałam go za strasznego brzydala c;

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może to jakiś specjalny chód koni z Ameryki Południowej? To chyba tylko autor rzeźby wie.

   Usuń
 3. Mi raczej wygląda na konia, którego ktoś przesuwa na korytarzu :-P
  Bo czy nie powinien unosić nóg po przekątnej w trakcie cofania?
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, powinien mieć nogi po przekątnej. I tak, też mi się wydaje, że raczej robi jakąś ewolucję podczas cofania, na przykład skręca.

   Usuń
 4. Spoko koniś:)

  Pozdrówki Aneta=)!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję, że zdecydowaliście się coś tutaj skrobnąć :)