sobota, 5 maja 2018

Breyer Traditional - Empres++++// koń arabski 1794

Model z roku 2018 Breyer Traditional 1794 - Empres++++// gniady koń arabski sprzedawany razem z prezenterką oraz ozdobnym napierśnikiem.Mold to "Ashquar" wprowadzony do sprzedaży w roku 2013 i wyrzeźbiony przez Brigitte Eberl. Jest to w sumie pierwszy model RR dostępny dla wszystkich, bo siwy Sahran na tym moldzie wyprodukowany w ilości 3000 sztuk był dostępny tylko w jednej sieci sklepów w USA.


Ciekawostką jest, że Empres++++//, którego to model przedstawia, jest ogierem arabskim, który urodził się w Polsce. Później został sprzedany i zdobył wiele nagród w Europie, a potem także w USA i Kanadzie. Znaczki po imieniu konia oznaczają jego wygrane na czempionatach. 


Model przedstawia konia czystej krwi arabskiej w pozie "bojowej" - gdy próbuje sobie podporządkować innego konia. Jest to dość niespotykana poza, jak na figurkę, co na pewno będzie go wyróżniać na półce.


Koń ma wyrzeźbione strzałki na 3 nogach, a kasztany wyrzeźbione i pomalowane na wszystkich.


Uwagę zwracają jego zawinięty ogon i rozwiana grzywa, a także rozszerzone nozdrza. Nie ma wątpliwości, że ogier "nie daje sobie w kaszę dmuchać" ;)
Empres jest jednym z mniejszych modeli, bo w końcu konie tej rasy nie są zbyt duże. Tak prezentuje się z Breyer Traditional GG Valentine:


A tak z koniem arabskim firmy Schleich:


Nie wiem za bardzo, co o nim pisać, bo każdy widzi jaki z niego przystojniak ;)


Żałuję trochę, że nie mam siwka na tym moldzie, ale gniadosz jest dużo łatwiejszy do fotografowania, więc cieszę się, że to on jest RR.

I jeszcze jedno porównanie:
Breyer Traditional mold fryz, Breyer TR Brunello (mold warmblood), CollectA Szwarcwald, Breyer TR Empres koń arabski, Breyer SM koń Quarter, Breyer CL Selle Francis.Pozdrawiam i jak zwykle zapraszam na Monocerus.pl


7 komentarzy:

 1. Wow bardzo śliczny konik 😍

  OdpowiedzUsuń
 2. Mi się bardzo ale to bardzo podoba jego maść ale Mold moim zdaniem w ogóle nie pasuje do konia tej rasy.


  Pozdrawiam Zosia:3

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale on piękny! Czy jest dostępny na monocerusie? Chyba jednak na niego będę oszczędzać;) Dlaczego ma tylko 3 strzałki, a nie 4? Sam koń jest nie do opisania, a z prezenterką i napierśnikiem brak mi słów! W końcu jakiś koń ma kasztany:) Poprostu ŁOŁ:D

  Pozdrówki Aneta=)!
  P.S. Czy niedługo będzie post o breyer SM?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgaduję, że skoro ma 3 kopyta odsłonięte, a na jednym stoi stoi, to zapewne nie ma strzałki na tym jednym kopytku, żeby był stabilniejszy (;

   Usuń
  2. Może.

   Pozdrówki Aneta=)!

   Usuń
 4. Piękny arabek. Ta poza, napierśnik, prezenterka... ja go muszę mieć na półce. Breyer tyle nowych koni produkuje i mi nie starcza pieniędzy by kupić najpiękniejsze (czyli prawie wszystkie).
  Pozdrawiam Anonimka
  PS. Kiedy będzie dostępny na monocerus.pl? Ponieważ aktualne bark tego konika,a wcześniej był.
  Pozdrawim Anonimka

  OdpowiedzUsuń
 5. On jest cudowny.Muszę go mieć.(śmieje się psychicznie).

  Pozdrawiam Zuzia koniara

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję, że zdecydowaliście się coś tutaj skrobnąć :)