czwartek, 3 maja 2018

Breyer Traditional - Koń rasy Shire 1793

Model Breyer Traditional 1793 - siwy koń rasy Shire - nowość 2018 rok (skala 1:9).
Produkowany w latach 2018-2020.


Mold konia to Shire Gelding (wałach Shire) zwany także pod nazwą Shannondell (imię pierwszego konia na tym moldzie). Został wyrzeźbiony przez Karen Y. Gerhardt i wprowadzony do sprzedaży w roku 2016, ale opisywany model jest pierwszym, który pojawił się jako RR (Regular Run), czyli model w regularnej sprzedaży dostępny dla wszystkich.


Model ten produkowany jest w dwóch wersjach: z długim lub zaplecionym ogonem. Siwy wałach sprzedawany jest w wersji z zaplecionym ogonem oraz złoto-niebieskimi kokardkami w grzywie.


Głowa wałacha ma bardzo wiele szczegółów, są wyrzeźbione nawet takie "górki" (nie wiem, jak to nazwać), chyba są to miejsca, gdzie u żywego konia wyrastają włosy czuciowe.


Koń pokazany jest w kłusie. Stoi na prawej przedniej nodze, a jego lewa tylna oraz lewa przednia opierają się na podłożu tylko na czubku kopyta. Mimo to figurka stoi stabilnie na płaskim podłożu. 


Mold ma wyrzeźbione podkowy, ale w tym modelu nie są one pomalowane. Na wszystkich nogach ma strzałki, ale nie ma kasztanów. Szczotki pęcinowe nie są takie obfite, jak u Gypsy Vannera, ale są ładnie wyrzeźbione i "falują" w takt ruchu konia.


Model jest jednym z większych - w najwyższym punkcie (czubek kokardki) ma około 22,5 cm, a w kłębie około 18,5 cm wysokości.


Obie lalki, czyli mniejsza Classics w skali 1:12 oraz większa Traditional w skali 1:9, prezentują się na nim dobrze. Gorzej z doborem odpowiedniego rzędu, bo koń ma dużą głowę i jest dość gruby. Zestaw klasyczny Breyer udało mi się na nim zapiąć ledwo-ledwo, ale dałam radę.
"Ruda", jak widzicie, ćwiczyła jazdę bez strzemion i stwierdziła, że siwek ma bardzo wygodny kłus.


Tak model prezentuje się z innymi modelami tej rasy, czyli: Shire Breyer TR, Shire Breyer CL oraz Shire Schleich LB.


A tutaj porównanie z GG Valentine:


Oraz porównanie z innymi modelami Breyer Traditional (od lewej): Snowman (koń ciepłokrwisty), Irish Draught, Shire, Phoenix (Clydesdale).

Breyer Traditional: Snowman, Irish Draught, Shire, SBH Phoenix.

Jak Wam się "ziemniak" podoba? Do mnie oczywiście już zawitał :)

I tradycyjnie zapraszam na zakupy na Monocerus.pl, gdzie można siwka kupić (a także inne modele Breyer, Schleich i CollectA).

Papatki!

12 komentarzy:

 1. Ja zamuwię kilka figurek na urodziny;) Monocerus ma nawet tanio, a więc warto kupować. Siwek jest piękny! Może jego kupie, ale chyba nie starczy mi pieniędzy:( Muszę zacząć oszczędzać XD

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oszczędzanie zawsze jest dobrym pomysłem :)

   Usuń
  2. To prawda;)

   Pozdrówki Aneta=)!

   Usuń
 2. Wygląda bardzo realistycznie.

  Pozdrawiam Zuzia koniara

  OdpowiedzUsuń
 3. Chyba mój ulubiony model na ten rok, świetnie będzie się prezentował z Larry'm, dwa wielkie kłusujące siwki <3
  Pozdrawiam ;3

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja bardzo lubię konie ciężkie, więc jak najbardziej model trafił w moje gusta. Widzę go jako mojego pierwszego breyera :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Śliczny koń! Ciekawe kiedy będą nowe konie z Collecty na Monocerusie

  OdpowiedzUsuń
 6. wiesz kiedy będa na monocerusie breyer MW ?
  OdpowiedzUsuń

Dziękuję, że zdecydowaliście się coś tutaj skrobnąć :)