niedziela, 29 września 2013

Breyer Classics - 618 Red Roan Sabino Part Arabian

Dzięki koleżance z forum ModelHorse.czo.pl, która zajęła się zamówieniem z niemieckiego sklepu MPV, przyjechał do mnie taki oto pan:Do niedawna był na mojej Liście Marzeń, a teraz jest już u mnie :D


Autorem moldu jest pan Chris Hess. Koń powstał w roku 1983 jako Black Stallion - ogier czystej krwi arabskiej. Mój ogier to Red Roan Sabino Part Arabian - pół-arab o maści kasztanowato-dereszowatej sabino.Model nie jest zbyt szczegółowy - jest on raczej typowym przedstawicielem moldów pana Hessa. Bułowate mięśnie, brak strzałek i kasztanów, niedokładnie wyrzeźbione podbrzusze i uszy, niesymetryczna głowa, gdy patrzy się od przodu.


Jednak mimo tych wszystkich niedociągnięć uważam, że model ten jest jednym z piękniejszych koni arabskich firmy Breyer w skali Classics. W sprzedaży jest obecnie ten mold o numerze 939 - gniady koń arabski produkowany od 2011 roku, który jednak nie przyjechał do mnie, bo nie podoba mi się jego maść. I chociaż według mnie prawdziwy koń arabski to tylko siwy, to właśnie ten deresz, który nawet nie może zwać się pełnoprawnym koniem arabskim, zdobył moje serce półkę ;)


Ogier jest jednym z trzech koni wyrzeźbionych przez pana Hess'a w roku 1983. Drugi, to klacz Johar, którą zdobyłam jakiś czas temu przez przypadek i opisana jest TUTAJ. Tak prezentują się razem:
Trzecim jest Sagr, który pewnie też do mnie kiedyś trafi i wtedy trojaczki będą w komplecie :)
I jeszcze zdjęcia Part Arabian na ModeleKoni.pl


Zachęcam wszystkich do polubienia Capricorn Meadow na Facebook'u. Dzięki temu będziecie od razu wiedzieć, gdy pojawi się nowy post. Wrzucam na profil także pojedyncze zdjęcia, które nie zawsze pojawiają się na blogu. Można mi tam także zadawać pytania lub podawać linki do stron, które chcecie, abym obejrzała/polubiła/poleciła. Możecie też przysyłać mi zdjęcia swoich końskich modeli i akcesoriów dla nich, które wykonaliście własnoręcznie lub zakupiliście.


I jeszcze z koniem arabskim firmy Schleich:Pozdrawiam gorąco, Capricorn :)

3 komentarze:

  1. Ja tam modeli Hessa nie lubię, ale arab ładny. Zapraszam do mnie!

    OdpowiedzUsuń
  2. Arabek cudny! Zapraszam do mojego (świeżo zaczętego)blga ;)
    http://horsesschleichphoto.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję, że zdecydowaliście się coś tutaj skrobnąć :)