sobota, 1 września 2012

Breyer Classics - Zestaw zrób to sam: siodło westernowe i bosal

Zestaw firmy Breyer o numerze 4098 przyjechał do mnie z Anglii. Długo nie mogłam się zdecydować, jakiego konia wybrać. W końcu postanowiłam zamówić zestaw kreatywny, dzięki któremu nauczę się robić siodła dla moich schleichów :)

Nie zawiodłam się. Instrukcja jest bardzo dokładna, dzięki dołączonym szablonom można wykonać praktycznie dowolną ilość siodeł, oczywiście jeśli się ma odpowiednie materiały, bo tych dołączonych starczy tylko na jedno siodło i bosal w skali Classics. Akurat w moim zestawie były dwa rożki na siodło, trzy zapinki i dwie klamry na popręg, więc udało mi się zrobić dwa siodła, bo miałam swoją skórkę. Okazało się jednak, że skórki w zestawie było za mało i brakło jej na fendery (puśliska), dlatego na zdjęciu są innego koloru niż reszta siodła. Nijak nie umiałam rozmieścić wszystkich części na powierzchni dołączonej skóry, ale może innym się to udaje.


Nie ma natomiast problemu ze zrobieniem siodeł w innej skali. Zeskanowałam sobie szablony, wydrukowałam mniejsze i siodło westowe dla schleichów ze skóry też jest już zrobione :) Bardzo podoba mi się to, że siodło jest bez terlicy, bo u nas nie da się takiej gotowej kupić, a wystrugać z drewna nie każdy umie. Bosal też  robi się bardzo łatwo. Ja zrobiłam drugi przy pomocy sznurówki i kawałka skórki. Wstawię zdjęcia drugiego zrobionego przeze mnie siodła na innym koniu, jak tylko znajdę czas na sesję zdjęciową.

#4098 Play Set & Tack Activity Kit

Natomiast sam koń niezbyt mi się podoba. Okazało się, że jest to jeden ze starszych moldów. Nie ma strzałek na kopytach, oczy ma jakieś takie... koślawe. I nawet nie można określić jaka to płeć. Jedno co mi się w nim podoba to jego maść - palomino ze złotym odcieniem. Na zdjęciach tego nie widać, ma takie złoto-miodowe refleksy.

5 komentarzy:

 1. Hmm... koń może być stary, ale bardzo mi się ten zestaw podoba, jak go do Polski sprowadzą to może kupię. Siodełko ładne zrobiłaś :)

  Pozdrawiam :*

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzięki za słowa wsparcia. Mam je już 2 lata i się nie rozleciało, więc dobrze jest :)

  OdpowiedzUsuń
 3. A jest jakiś na Tradicional zestaw kreatywny do siodeł??? Bo ja osobiście kolekcjonuję tylko trady i LB.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prawdę mówiąc, to nie wiem. Ale ten schemat można powiększyć lub powiększyć i zrobić siodło w każdej skali - ja zrobiłam wg tego na Schleichy siodło :)

   Usuń

Dziękuję, że zdecydowaliście się coś tutaj skrobnąć :)