środa, 30 stycznia 2019

Safari Ltd. - Morski koń hippokamp 100318

Firma Safari Ltd.  - Morski koń nr 100318 (Merhorse seria Mythical Realms) nowość 2019 rok.


Hippokampy to mityczne stworzenia, które ciągnęły rydwan Posejdona, boga morza i trzęsień ziemi. Przednia ciała zwierzęcia wygląda jak koń, tylna to rybi ogon. Jak widać figurka ma też dużą płetwę grzbietową oraz mniejsze na policzkach i ogonie.
Model ma wyrzeźbioną bujną grzywę i perłowo-siwe szczotki pęcinowe. Cała figurka pomalowana jest farbą, która ma perłowo-metaliczny odcień i jest utrzymana w fioletowo-szarej kolorystyce natomiast płetwy są zielone.


Wierzch ciała jest pokryty łuską, a ogon jest bardzo ciekawe zrobiony i przypomina ogon syreny. W sumie hippokampy to takie końskie syrenki. Kiedyś usłyszałam, że foki to takie psie syrenki, bardzo mi się to określenie spodobało :D
Chciałam zrobić jakąś ciekawą sesję "morską", ale nie miałam pomysłu. Na zdjęciu poniżej hippokamp i rozgwiazda.


Kolekcja muszli, obok modeli koni wypada słabo, ale mam paręnaście(dziesiąt)? egzemplarzy. Na zdjęciu poniżej dwie porcelanki: mapa (Cypraea mappa ta brązowa) oraz tygrysia (Cypraea tigris ta w kropki). Po środku stożek marmurowy (Conus marmoreus)


"Dziwny jesteś kolego, co się stało z twoimi nogami i ogonem?"
Jak widać figurka jest w skali Little bits, czyli takiej jak Schleich.


Nie wiem, czy hippokamp zostanie ze mną na dłużej, bo niezbyt pasuje do profilu mojej kolekcji ;) Ale na razie Laguna cieszy się, że ma z kim pogadać, bo już kurzyła się na półce od paru lat.


Takie pytanie - pamiętacie, co kupiliście za swoje pierwsze zarobione pieniądze? Ja taką szklaną kulę i nie wiem, po co mi ona, skoro w żadnym razie nie nadaje się na akwarium dla rybek. Ale myślę, że jest idealna na sesje fotograficzne z hippokampem :D


Pozdrawiam, i do przeczytania następnym razem! :)

7 komentarzy:

 1. Och, jaki śliczny :3 Jakbyś miała go oddać, to chętnie przygarnę!

  OdpowiedzUsuń
 2. A czy jest szansa aby pojawiły sie na Monocerusie? Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam trzy pytania:
  1. Jest tylko jedna wersja kolorystyczna?
  2. Będzie w Twoim sklepie?
  3. Jakie ma mniej więcej wymiary?

  Mel

  PS Kocham mitologię grecką i wszystko co jest z nią związane. Muszę się zaopatrzyć w tak wdzięcznego (i pierwszego, który podbił moje serce) hippokampa!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 1. Z tego co wiem, to jedna. 2. Będzie. 3. Trochę większy od dorosłego konia Schleich. Jak będzie do kupienia, to będą podane dokładne wymiary.

   Usuń
 4. On jest piękny!!! Od samego początku mi się podobał. Będzie on na monocerusie? Może się skuszę do jego zakupu... Piękne te ostatnie zdjęcie!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję, że zdecydowaliście się coś tutaj skrobnąć :)