środa, 10 sierpnia 2016

Spotkanie Kolekcjonerów w Ojcowskim PN

Parę dni temu odbyło się w Ojcowskim Parku Narodowym spotkanie Kolekcjonerów Modeli Koni (w skrócie KMK ;) ). Pomimo deszczowej pogody humory dopisywały - na szczęście koniki nie roztapiają się na deszczu. Niestety nie wzięłam ze sobą aparatu i zdjęcia cykałam telefonem. Ponieważ było pochmurno, cierpieliśmy na brak światła (chata na pustkowiu nie miała dostępu do prądu). Mój telefon niezbyt radzi sobie w takich warunkach, ale rozjaśniłam zdjęcia na komputerze i pooglądać można.

Przed przybyciem na miejsce musieliśmy pokonać prawie 3 km pieszo, bo do Parku Narodowego samochodami wjeżdżać nie wolno. Na szczęście akurat wtedy deszcz padał niewielki. Droga była kręta, ale dobrze utrzymana - gładki asfalt oraz "kocie łby".Las po deszczu pięknie pachnie.


Dwa stoły to za mało, żeby pomieścić wszystkie modele, które zostały przywiezione na spotkanie.


Nie znam wszystkich nazw modeli koni i ich właścicieli, więc wybaczcie, że post nie będzie dokładny.Tutaj przemalowany morgan Collecty oraz przemalowany Breyer TR marwari.A to przemalowana AR-ka, czyli żywica - nazwa modelu "Myrtle" wyrzeźbiona przez Brigitte Eberl, a pomalowana przez Metalfish Art. Obok siwy koń arabski z firmy Stone Horses.A tutaj Breyer TR mustang, ale po przeróbkach i malowaniu, czyli custom oryginału. Poniżej Breyer TR Rhapsody in Black. A ten mały to przemalowany Breyer Stablemates.Tutaj niepomalowana żywica "Cordes" Brigitte Eberl oraz koń arabski firmy Stone Horses.Na tym biedaku Metalfish sprawdza, jak wyglądają różne rodzaje farb, dlatego taki łaciaty - to AR "Rubin" Brigitte Eberl. Obok koń arabski firmy Stone Horses.A tu pomalowana żywica, "Tamerlano" Brigitte Eberl. Autorką maści jest Metalfish Art.To także model, który pomalowała Metalfish - "Nazeer" Brigitte Eberl.A to niepomalowana żywica brytyjskiej firmy Copperfox Model Horse. Poniżej 3 Breyer SM, ten w środku to nowy Valegro w skali 1:32.To dwa konie zimnokrwiste firmy Stone Horses, oba w oryginalnym malowaniu, czyli OF. Z tego co wiem, to idą na przemalowanie.Tutaj customy Schleich malowane przez Dark Pegasus Studio. Źrebak CollectA malowany jest przez Annę. Niepomalowany Perkoz to żywica rzeźbiona przez inną Annę - Annę Dobrowolską-Oczko - ma obecnie dorabiany ogon. Kasztanka to model specjalny z niemieckiego sklepu MPV - Isabell Werth's Bella Rose.Tutaj dwie AR w skali 1:32 - Cumulonimbus Anny Dobrowolskiej-Oczko oraz lipican Adagio wyrzeźbiony przez Adalee Hude. Niżej kilka koników Breyer SM, a także dwa ogiery CollectA z podpisami uczestników spotkania.A to Breyer TR, który bardzo mi się spodobał i jak będę miała okazję, to zakupię ten mold - "Buckshot" wyrzeźbiony przez Boba Scrivera w 1985 roku.
W pudełkach na pierścionki mieszczą się koniki wyrzeźbione przez naszą koleżankę. Możecie sobie wyobrazić, jakie to maluchy i ile było przy nich roboty, a uwierzcie mi, są niesamowicie szczegółowe. Stojący biały to AR Snegir wyrzeźbiony przez Annę Dobrowolską-Oczko również przez nią malowany.Tutaj przemalowany jeździec ujeżdżeniowy Schleich oraz Breyer SM. Figurki psów to jakieś no-name.


Żałuję, że nie cyknęłam lepszej fotki temu ciemnemu włochaczowi stojącemu po lewej na dole. Jest to figurka Schleich konia andaluzyjskiego, ale w tej chwili jest obklejany "futerkiem" i ma piękną rozwichrzoną grzywę. Po prawej przemalowany fryz firmy CollectA.


A to żywica AR "Roy" od Brigitte Eberl, która obecenie jest przygotowywana do malowania przez Metalfish.Od lewej: Breyer TR Babyflo, Breyer CL Shire z psem corgi, CollectA luzytan, Schleich zestaw westernowy, custom Schleich haflinger, dwa customy Breyer SM oraz CollectA klacz arabska z podpisami uczestników spotkania.Tak wyglądało wnętrze chatki, w której przebywaliśmy.A to już marsz do samochodów, tym razem pod górkę, na szczęście bez deszczu.


Piękne widoki w drodze powrotnej.


Na spotkaniu obecne były (alfabetycznie):
Capricorn, Lain16, Maliaorca, Metalfish, Naf, Patrycja, Wabankowa, Zafira.
Serdeczne podziękowania dla wszystkich obecnych, a szczególnie dla Zafiry i jej Mamy, które pomogły przygotować spotkanie - dzię-ku-je-my :)

Zapraszam do przeczytania także relacji ze spotkania na blogach Koleżanek :)

Kopytna Pasja:
https://modelekoni.blogspot.com/2016/09/ojcow-2016-r-spotkanie-kolekcjonerow.html

Zjemy Model:
http://zjemymodel.weebly.com/blog/spotkanie-w-ojcowie


A tutaj bonus - konni policjanci w parku w Chorzowie:


Przydatne linki:

Brightly Hude: http://www.brightlyhude.com/index.html
Copperfox Model Horses: http://www.copperfoxmodelhorses.com/
Dark Pegasus Studio: http://darkpegasusstudio.weebly.com/
Horse and Bird: http://www.horseandbird.com/
Identify Your Breyer: http://identifyyourbreyer.com/
Metalfish Art: http://metalfishart.weebly.com/
MPV: http://shop.modellpferdeversand.de/
Stone Horses: http://www.stonehorses.com/

Pozdrawiam!


2 komentarze:

  1. Dopisałam :) Na spotkaniu obecne były (alfabetycznie):
    Capricorn, Lain16, Maliaorca, Metalfish, Naf, Patrycja, Wabankowa, Zafira.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję, że zdecydowaliście się coś tutaj skrobnąć :)