poniedziałek, 17 czerwca 2019

Jeździecki Festiwal Western - WRTC Furioso 03 maja 2008 cz. 4

Jeździecki Festiwal Western - WRTC Furioso 03 maja 2008 cz. 4

Wcześniejsze części możecie zobaczyć tutaj:

WRTC Furioso 03 maja 2008 cz. 1
WRTC Furioso 03 maja 2008 cz. 2
WRTC Furioso 03 maja 2008 cz. 3

Dziś zdjęcia zrobione podczas barrel racing, czyli wyścigu wokół beczek, a później z rozgrzewki przed konkurencją reining. Zapraszam :)
Tak sobie pomyślałam, że nie wszyscy pewnie wiedzą, jak wygląda ten wyścig. Niestety nie mam filmu z tego dnia, ale mogę posłużyć się przykładem z gry :D

Trzy beczki ustawione są jakby na trzech rogach trójkąta równobocznego. Zadaniem zawodników jest objechanie wszystkich z nich jak najszybciej, ale nie naokoło całości, tylko wykonując tak jakby "koniczynę" podczas biegu. Uch nie umiem tego opisać dokładniej, dlatego zapraszam na film:
Oczywiście w prawdziwym życiu wszystko dzieje się dużo szybciej, konie cały czas biegną galopem i ogólnie jest dużo więcej emocji i sypiącego się spod kopyt piasku.

Pewnie niektórzy powiedzą, że: "Capricorn pokazujesz wciąż te same biegające konie, nuuuudy!". Ale może dla kogoś zdjęcia te będą inspiracją i wyrzeźbi potem konia w takiej dynamicznej pozie?


A poniżej zdjęcia z rozgrzewki. Warto pooglądać, jak ubierali się kowboje w ten zimny majowy dzień. Jakiej maści są rumaki, jaki sprzęt mają na sobie i w jakich kolorach im "do pyska". Dokładne oglądanie zdjęć żywych koni bardzo przydaje się w modelarstwie - zdjęcia takie powinny być wzorem do malowania modeli oraz robienia siodeł i wszystkich akcesoriów. To powinna być dla Was prawdziwa inspiracja, szuka się jej właśnie podczas oglądania setek a nawet tysięcy zdjęć, a nie na FB pytając: "Ej, jak mam pomalować tego konia, bo nie mam pomysłu".

Będzie jeszcze jedna część, bo zostały fotki z konkurencji reining.

Pozdrawiam i do następnego :)

4 komentarze:

 1. Robisz piękne zdjęcia;)

  Pozdrówki Aneta=)!

  OdpowiedzUsuń
 2. Zdjęć pięknych koni nigdy za wiele ;-)
  Chciałabym kiedyś odwiedzić to miejsce, zwłaszcza w czasie konkursów emocje muszą być tam niesamowite. Aż siwy zgubił pętelkę na ucho :-P
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten blog dla każdego człowieka co lubi czytać jest bardzo ciekawy.Sam na tym blogu naprawdę zostanie na dłużej.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo inspirujące fotki ^^. Teraz chętnie zrobilabym jakiś rząd westernowy haha.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję, że zdecydowaliście się coś tutaj skrobnąć :)