czwartek, 31 sierpnia 2017

Schleich 42368 - Klacz luzytańska z boksem stajennym

Nowość 2017
Schleich 42368 - Klacz luzytańska z boksem stajennym (Horse Stall with Lusitano Mare).


W komplecie znajduje się: model konia, boks, daszek, poidło i kosz na jedzenie, jabłka, 2 rozety (floo) oraz derka i kantar (prezenterka).

Cały komplet dostajemy zapakowany w kartonowe pudełko i jest rozłożony na części. Dość łatwo można się domyśleć, gdzie dać poszczególne kawałki (nie używałam instrukcji), ale wciskanie ich może nastręczać pewnych trudności, dlatego młodsi użytkownicy na pewno będą musieli skorzystać z pomocy kogoś silniejszego.


Boks stajenny wygląda typowo - na dole widzimy deski, do góry pręty. Oczywiście wszystko to plastik. Na plakietki można nakleić dołączone naklejki. Poidło i kosz na siano, a także jabłka, nie różnią się niczym od sprzedawanych w innych zestawach. To samo tyczy się rozet, które wiszą na ścianie, ale które można bez problemu ściągnąć i przyczepić koniowi do ogłowia.


Derka jest różowa z bordowym obszyciem i zapinana jest na rzep. Bordowa jest także prezenterka dołączona do zestawu. Klacz ma w zaplecionej grzywie bordową gumkę, więc wszystko do siebie pasuje.


Daszek jest wyjmowany - jest zupełnie osobnym elementem, który można wykorzystywać wedle woli, na przykład jako zadaszenie na padoku.


Koń dołączony do zestawu to  klacz luzytańska. Parę lat temu przez krótki okres czasu był dostępny ogier tej rasy.


Klacz ma zaplecioną grzywę i karbowany (falowany) ogon. Jest siwa i prawie bez cieniowania a na szarym nosie ma różową chrapkę. Kopyta mają podkowy, kasztanów brak.


Nowy model bardzo, ale to bardzo przypomina mi klacz TWH (Tennessee Walker) nr 13713. Oba konie różnią się jedynie szczegółami - szara ma trochę szerzej rozstawione przednie nogi (jedną zgiętą) oraz mniej wygiętą głowę. Ma też mniejsze kopyta i cieńsze podkowy - nie widać na nich miejsc na podkowiaki.


Tak obie klacze prezentują się stojąc bokiem do patrzącego. powiedzielibyście, że są to dwie różne rasy?


Ogólnie zestaw jest bardzo fajny (wybaczcie to słowo). Boksy można ze sobą łączyć, jeśli kupi się ich więcej. Wewnątrz jest miejsce dla dorosłego konia i źrebaka. Niestety nie udało mi się jeszcze zdobyć tego drugiego zestawu z końmi arabskimi.

Polecam i zapraszam na sklep :)

Papatki!

9 komentarzy:

 1. Ależ to wszystko różowe ^^

  OdpowiedzUsuń
 2. Klacz bardzo mi się podoba, chętnie w sumie ten zestaw bym przygarnęła gdyby nie było tak różowo :P. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam tego konia, bardzo chętnie bym go przytuliła ale bez zestawu xd

  OdpowiedzUsuń
 4. I znowu , Capri czemu ? Ten konik jest najpiękniejszy na świecie ,a jest z zestawem . :-c

  Pozdrawiam Zuzia koniara

  OdpowiedzUsuń
 5. Nigdy nie było ogiera tej rasy XD
  Tylko wałach

  OdpowiedzUsuń
 6. Zestaw jak dla mnie bardzo ładny, gdyby nie to, że wszystko różowe... Dach floo i derka. Bo kantarek ładniutki ^^ No i to okno. Aczkolwiek raczej kupię, bo klaczka jest śliczna, ale i tak ją jakoś tam zmodywikuję. Jeszcze Poczekam na twój opis arabskiej klaczy i zrebaka z boksem, bo się waham które ;P

  OdpowiedzUsuń
 7. Klacz bardzo ładniutka, brałabym zestaw ale skutecznie mnie odstrasza różowym. Według mnie schleich robi się bardzo dziecinne i chyba niedługo przerzucę się na collectę.
  Pozdrawiam :3

  OdpowiedzUsuń
 8. Hmm... Pod względem anatomicznym klaczka słabiutka, no ale to Schleich, a Schleichy kocha się właśnie za Schleichowatość :3 Chętnie kupiłabym ją pojedynczo, bo boks jest mi raczej niepotrzebny ;P
  Pozdrawiam cieplutko,
  Ikulina

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję, że zdecydowaliście się coś tutaj skrobnąć :)