sobota, 24 czerwca 2023

Breyer Traditional - Ebony Shines i Charlize 1872

Dwa modele Breyer Traditional 1872 - Ebony Shines i Charlize - klacz i źrebię rasy quarter horse nowości wiosna 2023.

Breyer Traditional 1872 - Ebony Shines & Charlize

Mold klaczy to "Standing Quarter Horse Mare aka Firefly" a źrebię to "Walking Quarter Horse Foal aka Hawkeye" wyrzeźbione przez Morgen Kilbourn w roku 2021. Modele pokazywane w tym poście to pierwsze wydanie tych moldów jako RR - modele w regularnej sprzedaży.

Breyer Traditional 1872 - Ebony Shines i Charlize

Oba modele to portrety żywych koni o tych imionach - są to klacze rasy quarter horse maści izabelowatej (palomino). Oczywiście odmiany na figurkach zgadzają się z tymi na pierwowzorach. Klacz ma ciekawą łysinę przechodzącą na chrapkę i pysk po drugiej stronie nozdrza - to nie błąd w produkcji - tak ma być!

Obydwa koniki mają wyrzeźbione i pomalowane kasztany, ale strzałkę ma tylko źrebica na podniesionej nóżce. 

Bardzo podoba mi się sposób rzeźbienia włosów w grzywie i ogonie oraz poza obu modeli. Klacz to taki zrelaksowany spokojnie stojący koń, a maluch to ciekawski i energiczny źrebak.

Po więcej opisu i zdjęć z pięknymi akcesoriami zapraszam na stronę Nobleman Stables:

EBONY SHINES & CHARLIZE

Ja tylko wrzucę jeszcze kilka zdjęć porównujących rozmiar tych modeli.

Poniżej quarterki z amazonkami - wyższa to lalka w skali Traditional 1:9, a niższa to Classics skala 1:12:


Tak obie prezentują się na koniu:

A poniżej porównanie moich "kowbojskich" koni. Mold "Firefly" jest jednym z niższych i drobniejszych, ale jak widać rozpiętość wielkości jest dość duża. Zdjęcie "od zadka strony", bo dzięki temu lepiej widać różnice. Konie mają łby na różnych poziomach, więc od przodu ich wysokość waha się bardzo.

Od lewej: Appaloosa Ideal Horse, Checkers (Sir Rugged Chex), Ebony Shines, Lil' Ricky Rocker, Lipstick (Dont Look Twice), Truly Unsurpassed, Big Chex To Cash oraz mała Charlize:

Breyer Traditional - Appaloosa Ideal Horse, Checkers, Ebony Shines, Lil' Ricky Rocker, Dont Look Twice, Truly Unsurpassed, Big Chex To Cash, Charlize

Na koniec dodam, że opisywane dziś modele są nowościami na początek roku 2023, ale w Polsce pojawiły się niedawno i (na razie) w małej ilości. Jest to spowodowane tym, że już w USA miały opóźnienie (problem z produkcją, albo musieli dorobić, bo się tak szybko wyprzedały), a do Europy oczywiście wszystko później dociera. Także trzeba uzbroić się w cierpliwość, jeśli na nie czekacie. A jeśli już je "złapaliście", to gratulacje :)

Zapraszam zaglądać tutaj i kupować:

Monocerus.pl

Pozdrawiam i do następnego!

PS

Przejazdem były u mnie te klaczki w innym malowaniu, dlatego zdjęcia liche na szybko robione komórką. Ale coś tam widać, więc dorzucę.

Oto Breyer Traditional 714779 - Elbe and Spree - modele Special Run na BreyerFest 2022 (LE limitowana edycja do 2200 sztuk):

Breyer Traditional 714779 - Elbe and Spree

Breyer Traditional 714779 - Elbe

Breyer Traditional 714779 - Spree


Pa!

1 komentarz:

  1. KOOOCHAM JE!
    Tylko czekać aż będzie ich dostawa...
    Pozdrawiam i dziękuję za opis,
    Milky Way;D

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję, że zdecydowaliście się coś tutaj skrobnąć :)