poniedziałek, 10 kwietnia 2017

Breyer Classics - Mustang gniado-tarantowaty 925

Breyer Classics - Mustang maści gniado-tarantowatej numer katalogowy 925 (Bay Appaloosa Mustang).

 

Mold figurki to "Mesteño" wyrzeźbiony przez pana Rowlanda Cheneya i wprowadzony do produkcji w roku 1992. Rzeźbiarz ten przygotował dla firmy Breyer kilka rzeźb koni i o ile się orientuję, to rodzina mustanga Mesteño oraz on sam w różnych pozach. Ja mam u siebie matkę Mesteño, możecie ją zobaczyć w tym poście --> Srebrno-gniady mustang oraz jedzącego roczniaka i mustanga stojącego na dwóch nogach --> Hongvi i Rojo

Widać, że mold ma swoje lata - figurka nie jest gładka, jak te najnowsze modele. Jednak dzięki niejednolitej tarantowatej maści nie rzuca się to w oczy. Model urzekł mnie piękną, gęstą grzywą opadającą na prawą stronę szyi i zakrywającą oko. Niesforne kosmyki są także na lewej stronie. Konia wyróżnia także dwukolorowy bujny ogon.


Wałach stoi bez ruchu i przygląda się czemuś uważnie. W wyobraźni widzę go, jak stoi na jakimś podwyższeniu i wypatruje przeciwników, a wiatr rozwiewa mu włosy.


Kopyta nie mają strzałek, o kasztanach można zapomnieć. Jednak nie wiem dlaczego, ale ta figurka wydaje mi się bardziej "żywa" od innych modeli. Może przyczynia się do tego oko, które ma zaznaczone białko.


I jeszcze porównanie z mustangiem firmy Schleich:


Można również obecnie zakupić tego w innej maści, a mianowicie jako kasztana:
Kasztanowaty mustang Breyer Classics
no i oczywiście tarancik (w linku więcej fotek, również z drugiej strony, dlatego polecam obejrzeć):
Tarantowaty mustang Breyer Classics

Jak Wam się podoba? Zastanawiam się, czy go nie przygarnąć. Myślałam nad kasztanowatym quarterem na moldzie Liama, ale ten mustang jakoś tak bardziej do mnie przemawia, może to ta maść. No i jeszcze jeden koń arabski mnie kusi. Muszę się poważnie zastanowić.

Pozdrawiam i galopuję pisać jeszcze jednego posta :)

3 komentarze:

 1. Capri, błagam NIE KUŚ! Przez Ciebie moja chciejlista drastycznie się wydłuża! Na zdjęciach do mnie nie przemawia, jednak jakbym miała okazję obmacać może zmieniłabym zdanie.
  A i póki pamiętam: wiadomo już którego i gdzie odbędzie się Live Show w Polsce?
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Jest ładny i podoba mi się jego postawa.

  OdpowiedzUsuń
 3. Koń bardzo ładny jednak szyja skutecznie mnie odstrasza.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję, że zdecydowaliście się coś tutaj skrobnąć :)