Strony

środa, 17 lipca 2024

Breyer Traditional - Bravour 54 model na BreyerFest 2023

Breyer Traditional - Bravour 54 model na BreyerFest 2023 (Celebration Model) nr katalogowy 711610

Witajcie! Dziś znowu oddam głos Martynie z Marti Breyer Horses --> Marti Breyer Horses <-- klik

W poprzedni weekend odbył się BreyerFest, więc bohater dzisiejszego posta pasuje idealnie :)

Modele Celebrations są dodawane do biletów "za darmo" po zakupie ich, lecz jeśli ktoś nie wie, BreyerFest to specjalne "święto" organizowane na wschodzie Ameryki Północnej w połowie lipca. Jest to taki a'la live show, pokaz koni, i wiele więcej w jednym! Ale, gdyby jednak ktoś by go szukał, jedna sztuka jest dostępna na monocerus.pl :)


Bravcio to Holenderski koń gorącokrwisty, znany inaczej jako tzw. KWPN. Konie tej rasy są dość masywne, lecz potrafią poruszać się z gracją.


Mold wyrzeźbił Chriss Hess w 1979 roku. Do jego autorstwa zalicza się również Lady Phase, którą mam, w maści palomino pinto z długim ogonem z Treasure Hunt 2006 r.


Ciekawostka: Bravour 54 dostał przypadkowo formę #54!

Ma on dwie wersje ogonów: 1-Skromny, wystający trochę za ciało, 2- Bujny, prawie dotykający ciało. Mi osobiście podoba się druga wersja, wypuszczona w 2012 roku, gdy do sprzedaży wszedł Hickstead. Nasz bohater właśnie taki ma.


Model jest jasno-gniady, co zdecydowanie dodaje mu piękna i lekkości. Na masywnym, wyciągniętym łbie ma łysinę, idącą aż pod chrapki, a na 3 kopytach ma skarpetki. Stoi on dumnie, wychylając łeb do przodu. Oczywiście, nie mogło zabraknąć bieli w oczach, co zdecydowanie dodaje mu życia. Ma dużo wyrzeźbionych mięśni, które cudownie na nim wyglądają. Krótką grzywę ma zarzuconą na prawą stronę. Na brzuchu jest logo Breyer z dopiskiem: BreyerFest 2023. Nie posiada on strzałek na kopytach i kasztanów, lecz jestem w stanie mu to wybaczyć. Dodatkowo ma biało-granatową wstęgę, która dodawana jest w zestawie do modelu. Z jednej strony napisane jest na niej "BreyerFest 2023", a z drugiej "Bravour 54". Na środku ma a'la flo z portretem konia.



Od Breyerhorses.com:
Combined Driving, testuje kontrolę, zwinność, posłuszeństwo i wytrzymałość koni i powożących. Misdee Wrigley Miller, znalazła idealny dodatek do swojego czteroosobowego zespołu. Był to Bravour 54. Misdee chciała m.in. poznać go, zanim dołączy do jednej z jej drużyn, ale los miał inne plany, ponieważ jeden z koni Misdee niespodziewanie zmarł przed Światowymi Igrzyskami Jeździeckimi w 2018 roku.



Bravour został następnie wystawiony na próbę i znalazł się na szybkiej ścieżce przygotowań do igrzysk. Stając na wysokości zadania, ekscentryczny i utalentowany koń okazał się stałym liderem we wszystkich trzech fazach, szczególnie błyszcząc w ujeżdżeniu. Pod koniec dnia Bravour pomógł zdobyć Stanom Zjednoczonym pierwszy złoty medal w tym sporcie i pomogła Misdee zostać pierwszą kobietą, która zdobyła złoto w powożeniu kombinowanym na Światowych Igrzyskach Jeździeckich!


Co ciekawe, model to ogier, a prawdziwy to wałach.


Moja opinia:
Konik jest bardzo fajny, a w porównaniu do innych jest dość wysoki. Również nie wszystkie kantarki Handmade, które mam, pasują do niego. Brakowało mi w kolekcji takiego gniadosza jak on. Nie będę się w tej kwestii rozpisywać, więc oceniam go na 9.5/10.



Dziękujemy Martynie za piękne zdjęcia i opis modelu. Jeśli chcecie zobaczyć inne na tym moldzie, to zapraszam pod te linki:


oraz



Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję, że zdecydowaliście się coś tutaj skrobnąć :)