sobota, 9 marca 2019

Breyer Traditional - Jednorożce Cascade i Caspian 1818

Dziś pokażę Wam dwa jednorożce - są to modele Breyer Traditional Cascade (klacz) i Caspian (źrebię) numer katalogowy 1818 nowość na 2019 rok.


Szybkie tłumaczenie opisu z pudełka:

"Okryte tajemnicą jednorożce żyją w ukryciu w prawie każdym zakątku Ziemi. Ta klacz i źrebię mieszkają samotnie w lesie rosnącym na klifach wzdłuż morskiego brzegu. Aby lepiej wtopić się w otoczenie, ich sierść przypomina odcieniem morską wodę. Cascade (Kaskada) ma ciemno-niebieską maść z metaliczno-perłowym połyskiem, jak ocean nocą. Jej młody źrebak Caspian (Kaspian) jest jaśniejszy, aby lepiej maskować się na piaszczystym brzegu i mgłach unoszących się w lesie. Jego perłowo biała sierść w niektórych miejscach jest niebieska, co wskazuje, że będzie ciemniał z wiekiem. Grzywy i ogony klaczy i źrebaka mienią się brokatem, jakby całowane morską mgłą.

W bezchmurne noce, gdy księżyc jest w pełni, możecie zauważyć błysk ich srebrnych kopyt i rogów w świetle księżyca, gdy galopują wraz z falami!"Mold źrebaka to "Sea Star" (idealnie pasuje do "morskiego" jednorożca) wyrzeźbiony przez Chrisa Hessa w roku 1980 i jak na 39 lat w produkcji, to pokazywał się on w sprzedaży dość rzadko, bo tylko 11 razy (wg. Identify Your Breyer). Przedstawia on źrebaka rasy Chincoteague, tytułowego bohatera książki "Sea Star: Orphan of Chincoteague" napisanej przez Marguerite Henry.


Założę się, że źrebak nie będzie miał wielu fanów, a mnie się akurat spodobał - ma zawadiacko podniesiony ogonek i patykowate nóżki, które dodają mu uroku. Co prawda jego głowa trochę mi przypomina rybę, ale to chyba przez ten szczupaczy profil ;) No i w końcu to "morski" jednorożec!


Porównanie wielkości z kucem szetlandzkim Breyer Traditional:


Porównanie wielkości ze źrebakiem rasy stock Breyer Traditional:Mold klaczy to "Connemara Mare" wyrzeźbiona przez panią Sarę Minkiewicz w 2014 roku. Opisywałam już go na blogu w poście o Banks Vanilli, więc jeśli chcecie o nim poczytać więcej, to zapraszam do posta:
Breyer Traditional - Banks Vanilla nr 1753
oraz porównanie z innymi modelami:
Breyer Traditional - Banks Vanilla porównanie


Te żyłki!


Misternie wyrzeźbiony ogon:


A tutaj z "ciocią" Wanilką :)


I jeszcze porównanie z księżycowym jednorożcem firmy Schleich (post o całej rodzinie gwiezdnych jednorogów tej firmy będzie już niedługo):


Ja ich jeszcze nie mam w kolekcji, ale chyba przygarnę, jak będę miała okazję, bo wpadły mi w oko, a klacz w ciemniejszej maści wygląda zupełnie inaczej.

Można je zakupić tutaj: Breyer Traditional 1818 - Cascade i Caspian jednorożec i źrebię

Pozdrawiam!

6 komentarzy:

 1. Źrebak faktycznie nie przypadł mi do gustu, ale ta klacz! Jest poprostu cudowna. Nie mam na nią słów! Gdyby tylko były sprzedawane osobno:( Czekam na pościk o schlich!!!:D

  Pozdrówki Aneta=)!

  OdpowiedzUsuń
 2. Klacz jest świetna! Aż się dziwię jak bardzo mi się pdooba, bo Wanilka zupełnie do mnie nie podchodzi. Chociaż ten źrebak to dla mnie wygląda jak trup trochę, przez ten łeb, taki.. kościsty, jak z rysunku o końskim szkielecie, haha.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Klaczka jest genialna, a u źrebaka faktycznie razi ta głowa, nigdy nie trawiłam głów u starych Breyerów, reszta ma swój urok. I oczywiście te cudowne kolory, coś pięknego...

  Ann

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja mam zamiar zamówić tą parke :) jest naprawdę śliczna

  OdpowiedzUsuń
 5. Klacz bezdyskusyjnie będzie moja, co do źrebaka to jeszcze się zastanawiam i szczerze nie wiem czy go kupić czy nie. Szkoda by było je rozłanczać, tworzą ładną parę...

  Mel

  OdpowiedzUsuń
 6. Wspaniałe modele! Źrebaczek mnie po prostu urzekł. Klaczka też niczego sobie. Ciekawie Vanilla wygląda jako jednorożec.
  Pozdrawiam Anonimka

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję, że zdecydowaliście się coś tutaj skrobnąć :)