wtorek, 5 marca 2019

Breyer Stablemates - Stajnia, konie i akcesoria 59197

Breyer Stablemates - Stajnia z końmi i wyposażeniem nr 59197 składana.


W zestawie znajdują się: czerwona stajnia, przeszkoda, koryto, ogrodzenie (4 przęsła płotu), 3 beczki oraz 2 figurki koni - Quarter Horse i Pinto.

Stajnia jest sprzedawana w pudełku do samodzielnego złożenia, nie wymaga kleju ani farb. Wykonana jest z mocnego plastiku i łatwo ją złożyć.

Wymiary po złożeniu: 23,5 x 28,9 x 19,35 centymetrów. Oczywiście jest za mała dla koni Schleich - mogą w niej mieszkać najwyżej konie Falabella oraz mniejsze kucyki.


W stajni znajduje się część otwarta z trzema boksami dla koni z otwieranymi wrotami oraz część zamknięta przeznaczona na siodlarnię lub paszarnię, do której prowadzą z dwóch stron otwierane drzwi.

Na dachu znajduje się kurek wskazujący kierunek wiatru, choć tym razem jest w kształcie konia, a nie koguta. To chyba powinnam go nazwać po prostu "wiatrowskazem", a nie "kurkiem".


Żółty płotek nie jest zbyt długi, ale można bez problemu zrobić zamknięty padok dla konia lub przy odrobinie pomysłowości większą zagrodę połączoną ze stajnią.


Moldy koni dołączonych do zestawu to fryz i Appaloosa, jednak tym razem są srokatym koniem pinto oraz bułanym Quarterem.
Przeszkoda jest w kolorach firmowych Breyer, czyli są to ciemno-niebieski oraz żółty. Również koryto/poidło jest niebieskie. Trzy beczki do barrel racing są w kolorach niebieskim, czerwonym i żółtym z białym pasem. Czerwona beczka na zdjęciu nie jest oryginalna - została wydrukowana na drukarce 3D, ale przyznacie, że nie różni się wiele od oryginału.


Szkoda, że nie ma w zestawie żadnego jeźdźca, ale są oni w innych zestawach, więc można dokupić, jakby ktoś chciał. Breyer także sprzedawał jeźdźców (kowboja oraz jeźdźca klasycznego) tylko z końmi i siodłem (bez akcesoriów), ale obecnie nie ma takich dostępnych.


Oczywiście nową stajnię możecie zakupić na Monocerus.pl - tutaj: https://monocerus.pl/akcesoria-i-lalki/640-breyer-stablemates-59197-stajnia-z-konmi-i-wyposazeniem.html

Natomiast jakby ktoś chciał, ta ze zdjęcia z dodatkowym płotkiem jest do kupienia na moim olx (bez pudełka). Link do ogłoszeń znajdziecie u góry strony w menu zakładka "SPRZEDAM"
Pozdrawiam!

5 komentarzy:

 1. Mold fryza to jedno z moich modelowych marzeń <3
  Czy tylko mi się zdaje, czy była już sprzedawana we wcześniejszych latach?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ta stajnia z tymi modelami sprzedawana jest od 2007 roku. A wcześniej były dołączone inne koniki.

   Usuń
 2. Jest bardzo ładna i dokładnie wykonana! Poprostu cudowna! Koniki oczywiście taż są prześliczne:D

  Pozdrówki Aneta=)!

  OdpowiedzUsuń
 3. A można gdzieś kupić koniki bez stajni?
  Mel

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie - te konie sprzedawane są tylko w zestawie ze stajnią. Musisz szukać od prywatnych osób.

   Usuń

Dziękuję, że zdecydowaliście się coś tutaj skrobnąć :)