poniedziałek, 12 listopada 2018

Bella Rose, Don Johnson, El Santo - modele specjalne

Dzisiaj zdjęcia trzech modeli specjalnych sprzedawanych z certyfikatem i limitowanych do 2500 sztuk - od lewej: Bullyland El Santo NRW "Ernie", Bullyland Don Johnson "Jonny" oraz kasztanowata WIA Bella Rose. Wszystkie przedstawiają konie pani Isabell Werth, która zdobyła wiele medali w ujeżdżeniu.Gniady El Santo ukazany jest w galopie, ma zaplecioną w koreczki grzywę i pomalowane podkowy. Jest trochę bardziej gumowy od reszty pokazywanych dziś modeli, a na brzuchu ma napis Bullyland oraz swoje imię.


Na udzie widać także piętno rasowe - jest to koń reński.


Oczywiście model ma namalowane odmiany tak, by wyglądał jak swój żywy odpowiednik


Jest mniej więcej wielkości figurek Schleich, poniżej jest na zdjęciu właśnie z amazonką Schleich:


Drugi, również gniady wałach, to Don Johnson. Ukazany jest podczas wykonywania piruetu w galopie. Figurka nie ma na brzuchu żadnych napisów. Ma też więcej szczegółów na przykład na głowie, jest to chyba spowodowane tym, że masa z której jest wykonana, jest bardziej sztywna od tej, z której wykonany jest poprzedni model.Koń również ma zaplecioną grzywę, a ogon służy mu do podparcia się, gdyż stoi na tylnych nogach.


Figurka też trochę mniejsza i drobniejsza od Schleich, ale jeździec dobrze na niej wygląda.


Ostatnim opisywanym dziś modelem jest kasztanowata Bella Rose, która ukazana jest w pozycji "stój". Na brzuchu ma napis "modelpferdeverstand(c) oraz 2016 Made in PRC (czyli People's Republic of China). Oficjalnie firma, kóra wyprodukowała ten model, to WIA - domyślam się, że na zamówienie Model Pferde Verstand.


Figurka jest z twardej masy, która jest trochę chropowata, ale ładnie pokazuje szczegóły budowy. Malowanie też jest dość dobre, jak na firmowe, szczególnie podoba mi się cieniowanie ogona oraz malowanie kopyt. Szkoda, że nie mają strzałek.


Grzywa jest zapleciona. Ciekawie pomalowane jest oko. Choć może lepsze określenie to "dziwnie" ;) Ale na żywo nie wygląda to źle.


Ta figurka jest jeszcze drobniejsza i chudsza od Don Johnsona, ale pod jeźdźcem prezentuje się całkiem dobrze. Choć rząd firmy Schleich będzie na nią za duży.


Jak podobają Wam się te modele? Macie już jakiegoś?


Kilka sztuk można było zakupić na Monocerus.pl Możliwe, że się jeszcze pokażą za około 2 tygodnie i jeśli je chcecie zakupić, to radzę przygotować finanse, bo są to modele limitowane i nie wiadomo ile ich jeszcze dotrze do Polski.


Pozdrawiam!

6 komentarzy:

 1. Bella jest śliczna:3 Skąd je masz? Wyglądają naprawdę fajnie. A ile mniej więcej będą kosztować na monocarusie?

  Pozdrówki Aneta=)!

  OdpowiedzUsuń
 2. Wszystkie są bardzo ładne, ale ja jestem zakochana w Belli Rose ❤️

  OdpowiedzUsuń
 3. Wszystkie bardzo mi się podobają, chciaż Bella Rose chyna najbardziej ;)
  Mam pytanie, czy będzie dostawa koni z Safari Ltd jeszcze przed 4 grudnia czy cos takiego, po prostu przed mikolajkami?

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam Don Johnsona i Bella Rose , Erniego oddałąm i teraz trochę żałuję. Modele są bardzo fajne a na Twoich fotach wyglądają rewelacyjnie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Na razie nie mam żadnego, ale mam w planach kupić wszystkie ^^ Najbardziej przypadła mi do gustu Bella Rose. C u d o w n e fotki, jestem zakochana!
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 6. Ostatnio zamówiłam Belle! Nie mogę się doczekać aż ją zobacze!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję, że zdecydowaliście się coś tutaj skrobnąć :)