środa, 17 maja 2017

CollectA - Klacz paso peruwiański 88792

Figurka CollectA nr 88792 - Peruvian Paso Mare Chestnut - klacz rasy paso peruwiański maści kasztanowatej.


Klacz pokazana jest w jednym z charakterystycznych chodów tej rasy.
Jest maści kasztanowatej z jasną grzywą i ogonem. Ogon jest bardzo długi, prawie do samej ziemi. Dość długa, jasna grzywa lekko faluje.


Koń nie ma odmiany na głowie, a pysk jest szarawy. Oczywiście tak jak pozostałe modele wyrzeźbione przez panią Deborah McDermott (wszystkie nowe konie 2017 są przez nią wyrzeźbione), klacz ma zaznaczoną sierść, zmarszczki, kasztany oraz strzałki pod kopytami.


Głowa o prawie prostym profilu i uważne oczy. Myślę, że figurka może być trochę niedoceniona przez kolekcjonerów z powodu swojej "zwyczajnej" maści. A szkoda, bo na poniższym portrecie wygląda moim zdaniem świetnie.


Wszystkie konie tej rzeźbiarki są dość wąskie za barkami. Myślę, że może być to jednak spowodowane tym, żeby łatwiej zakładało się na nie figurki jeźdźców.


Malowanie koni 2017 wydaje mi się inne, niż wcześniejsze, a na pewno lepsze - figurka nie ma tendencji do "gubienia" farby przy najlżejszym dotyku.


Porównanie z klaczą Rocky Mountain Horse - jak widać panie mają zupełnie inne profile głowy.


A tutaj porównanie z RMH oraz ogierem hanowerskim. Jak widać nowe konie mają szerzej rozstawione nogi, dzięki czemu są bardzo stabilne i nie przewracają się.

Ładnie też widać, że przednia prawa noga klaczy Peruvian Paso jest wygięta na zewnątrz i jest to całkowicie prawidłowe - tak właśnie poruszają się konie tej rasy.


A tutaj zdjęcie ze spaceru. Jeźdźcy firmy Schleich są może trochę mali na konie CollectA, ale tragedii nie ma i dają radę ;)Jak Wam się podoba Klacz PP? Do mojej kolekcji już trafiła :)

Odnośnie poprzedniego posta - bo nadal nie mogę odpowiadać na komentarze :/

- klacz gypsy ma ciapki na pysku, bo ta rasa często jest tak umaszczona, nawet Gypsy Vanner Breyer TR też ma podobne,

- Breyer nie przejął firmy CollectA - Breyer jest po prostu reprezentantem firmy CollecA na rynek USA,

- a zdjęcie z Brunello nie może być? http://capricornmeadow.blogspot.com/2017/04/breyer-traditional-kon-brunello-1768.html

Pozdrawiam!

5 komentarzy:

 1. Klacz ma mi się bardzo podoba...Kupiła bym ją gdyby nie to ,że zbieram na breyera.
  Caprion mam pytanię bo,nie wiem już co mam robić ;(
  Mam zamiar sprzedać moje konie schleich (wolę collectA i Breyera)
  Ale...Ostatecznie doszło do tego ,że nie jestem w stanie pozbyć się niektórych z nich (między innymi wycofaniem klaczy andaluzyjskiej)
  Problem w tym ,że nie wiem czy zbierać konie collectA czy Breyera...(schleich)(a raczej niektóre moje modele mi się nie podobają)(Ale poprostu nie potrafię,ich oddać czy sprzedać, zżylam się z nimi a ich nie chcę xD)Co mam zrobić?

  OdpowiedzUsuń
 2. Wszystkie koniki są ładne .

  Pozdrowienia od Zuzi koniary

  OdpowiedzUsuń
 3. Grzywa przypomina grzywę haflingera wyrzeźbionego przez panią Annę Dobrowolską-Oczko (AR). Teraz tylko patrzeć i wzdychać, bo się zaczęło zbierać na pewien model...

  OdpowiedzUsuń
 4. Oj śliczna jest!!
  Muszę ją mieć!;)
  Kucykikoniki.wordpress.om

  OdpowiedzUsuń
 5. Jeju, jak ty to super opisujesz ! Koń ogólnie jest zrobiony super, bardzo starannie widać! Zapraszam serdecznie do mnie, bo dopiero zaczynam <3 http://nikita-equ.blogspot.co.uk/

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję, że zdecydowaliście się coś tutaj skrobnąć :)