niedziela, 22 września 2019

Bullyland - Koń palomino klacz i źrebię

Bullyland - Koń palomino klacz z siodłem nr 62762 oraz źrebak nr 62761.


Figurki tej firmy niezbyt często goszczą na moim blogu, choć mam ich jeszcze kilka do pokazania.


Dziś kolejne dwie - klacz i źrebak. Klacz ma na stałe wmoldowane siodło, tak jak i koń fiordzki, którego opisywałam tutaj:
Bullyland - Koń fiordzki ogier z siodłem 62758


Figurka przedstawia konia maści palomino, czyli izabelowatej - nie jest określona jej dokładna rasa. Jak widać, jest to koń sportowy, czy ogólnie rozumiany "ciepłokrwisty", czyli idealny do szkółki jeździeckiej.

Przyznam się Wam, że na początku nie byłam przekonana do tego modelu, ale myślę, że na zdjęciach wyszedł bardzo ładnie, jak sądzicie?


Ludziki Bullyland są trochę większe od Schleich, ale wydaje mi się, że amazonka tej drugiej firmy całkiem dobrze wygląda podczas jazdy, jedynie ręce są w złym miejscu, bo nie trzymają wodzy.


Ale już stojąca postać może trzymać konia bez problemu, ponieważ wodze są ruchome i można je przełożyć przez głowę konia.


Źrebak jest bardzo sympatyczny i tak jak dorosły koń ma wyrzeźbioną sierść oraz strzałki pod kopytami. Jego mama ma także wyrzeźbione i pomalowane kasztany na wszystkich kończynach.


Jak już kiedyś pisałam, założone na stałe ogłowia uniemożliwiają zrobienie zdjęcia koniom w "dzikim" stanie, ale równocześnie są praktyczniejsze - nie trzeba się męczyć z ich zakładaniem i zapinaniem na modelach. Figurki Bullyland są skierowane do młodszych dzieci i wydaje mi się, że będą dla nich idealne - nie wymagają męczenia się ze sprzączkami oraz ich bardziej gumowa struktura zapobiega złamaniom, gdy podczas zabawy upadną na ziemię.


Z serii "osiodłanych" koni jest u mnie (oprócz fiorda i palomino) także ogier arabski, ale jego zdjęcia kiedy indziej - poniżej tylko fotka z terenu:


Niedawno na blogu powstała podstrona ze spisem postów opisujących poszczególne modele firmy Bully, można ją znaleźć oczywiście w zakładce "Bullyland" <-- KLIK

Pozdrawiam i do przeczytania następnym razem :)

2 komentarze:

  1. Nie za bardzo lubię modele tej firmy, właśnie przez te siodła. Za to źrebak bardzo sympatyczny.
    Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń
  2. Takie se te koniki:)

    Pozdrówki Aneta=)!

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję, że zdecydowaliście się coś tutaj skrobnąć :)