niedziela, 4 listopada 2018

CollectA - Kuc islandzki ogier 88826

Nowość CollectA na rok 2018, która dopiero niedawno pojawiła się w sprzedaży w Polsce - kuc islandzki ogier nr 88826.Ogier pokazany jest w charakterystycznym czterotaktowym chodzie, którym poruszają się te konie. W dużym uproszczeniu tölt to taki stęp, tylko z podnoszonymi wysoko przednimi kończynami i bardzo szybki - koń może biec tak szybko, jak inny w galopie.


Figurka chyba ładnie oddaje typ rasy - kuc jest dość krępy i ma bujną grzywę i ogon rozwiane w takt chodu. Ma myszatą maść z pręgą, a końcówki włosów w grzywie są rozjaśnione.


Na głowie widzimy gwiazdkę na czole oraz różową chrapkę. Szkoda tylko, że na tym egzemplarzu, który mam, tak bardzo widać szew, co nie wygląda realistycznie na zdjęciach.


Oczywiście model ma wyrzeźbioną sierść, wicherki oraz kasztany i strzałki. Mimo tego, że stoi na 3 nogach, jest bardzo stabilny. Jest mniej "gumowaty" - bardzo trudno zgiąć mu nogi.


Sprawdziłam - grzywa nie przeszkadza w posadzeniu na niego jeźdźca, choć może być kłopot z założeniem ogłowia. Ogólnie konie CollectA są trochę większe od Schleich, więc ludzik Schleich wygląda na nich trochę mizernie.


Island w porównaniu z koniem Appaloosa CollectA - widać, że jest on mniejszy, co jest prawidłowe.


A tutaj jeszcze porównanie moich islandów różnych firm, od lewej: Breyer, CollectA, Schleich srokaty i Schleich gniady (stary model).


Na Monocerus.pl właśnie skończył się ten model, ale robię jutro zamówienie, więc powinien pojawić się jeszcze w tym tygodniu znów w sprzedaży.


Pozdrawiam!

PS
Mój profil na Instagramie to @ capricornmeadow
Pa!

5 komentarzy:

 1. Warto było czekać;) Czemu te święta muszą być tak daleko:/ Moja lista modeli jest już niewyobrażalnie długa. Ten island jest przepiękny:D

  Pozdrówki Aneta=)!

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten model jest piękny <3
  Jestem totalnie zakochana i chociaż nie zbieram figurek CollectA to chyba się skuszę :p

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten model jest cudowny! Z ogromną niecierpliwością wyczekuję świąt, aby przygarnąć jakieś modele, lecz jeszcze w listopadzie kupię albo jego albo ogiera trakeńskiego także czekam niecierpliwie na dostawę^^
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Strasznie podobny do Breyera, tak moim zdaniem. Wszystkie firmy tylko w tym tölcie mają islandy d: Za to do islanda w ogóle nie podobny

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję, że zdecydowaliście się coś tutaj skrobnąć :)