wtorek, 23 października 2018

Schleich 2018 - Kuc Connemara klacz 13863

Model Schleich - kuc Connemara klacz nr 13863 nowość 2018.Moim zdaniem chyba najlepsza figurka Schleich, która została wypuszczona na rynek w tym roku. Pokazana jest w ładnym kłusie i ma całkiem kształtnie wyrzeźbione nogi w przeciwieństwie do niektórych innych modeli tej firmy.


Mogę przyczepić się jedynie do koloru, na jaki została pomalowana - nie bijcie, ale nie mam pojęcia, jakiej maści jest ten kuc. Może jakieś sugestie w komentarzach?
No i te różyczki w grzywie niezbyt mi pasują (swoją drogą są one bardzo ładnie wyrzeźbione), bo wolę konie z rozpuszczonymi grzywami i bez żadnych ozdób.


Klacz całkiem dobrze prezentuje się w siodle westernowym, a ma trochę mniejszą głowę od reszty koni, więc ogłowie zakłada się bardzo łatwo.
Równocześnie za duża do rzędu dla kucyków, który pasuje tylko na szetlandy. Poniżej porównanie z ogierem luzytańskim oraz klaczą szetlandzką.


Poniżej z kucykiem walijskim, który jak widać jest mniejszy od Connemara.


A na koniec porównanie z Breyer Traditional Banks Vanilą, która także jest rasy Connemara.


Jak Wam się podoba? U mnie już gości na półce :)


Pozdrawiam!

8 komentarzy:

 1. Muszę się zgodzić- też uważam, że to najlepszy tegoroczny model ;). Klacz wygląda świetnie i to miła odmiana, bo ostanio Schleich mnie zawodzi. Te różyczki są takie urocze.
  Pozdrawiam,
  K.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jest prześliczna! Musi się znaleźć w Tatersalowej rodzince :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Moja lista do Mikołaja się powiększa XD W końcu w sklepach święta się powoli zaczynają:D Śliczna jest nawet te róże mi nie przeszkadzają. Na maściach się nie znam. Może to miała być jakaś jelenia lub bułana? Nie mam pojęcia. Mnie też nie bijcie XD

  Pozdrówki Aneta=)!

  OdpowiedzUsuń
 4. Jezusku jak mnie tu dawno nie było.
  Kucyk jest przepiękny.
  Pozdrawiam Zuzia koniara.������

  OdpowiedzUsuń
 5. Moim zdaniem jest prześliczna, ale te różyczki w grzywie też mnie rażą w oczy. U mnie klacz unia gości od sierpnia na półce, stała się jednym z moich schleichowych ulubieńców i otrzymała imię Tajga ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo ładna klaczka, jak jakimś cudem trafi w moje łapki to poleci na customa i będzie z dumą u mnie stała.
  Pozdrawiam :3

  OdpowiedzUsuń
 7. Też się mi strasznie podoba i obwstawiam na bułanka :3

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję, że zdecydowaliście się coś tutaj skrobnąć :)