wtorek, 8 maja 2018

Breyer Traditional - California Chrome 1792

Model z roku 2018 - Breyer Traditional 1792 - California Chrome - kasztanowaty ogier pełnej krwi angielskiej.Mold to "Cigar" wyrzeźbiony przez Suzan Carlton Sifton i wprowadzony do sprzedaży w roku 1998. Wcześniej na tym moldzie można było zakupić w Polsce modele koni Sato oraz Sama.


Jest to ogier pokazany w cwale. Jego rozciągnięta sylwetka jest dość niska, ale długa. Model ma około 19 cm wysokości i 35 cm długości.


Według mnie koń jest bardzo realistycznie wyrzeźbiony i ma typową sylwetkę wyścigowego konia - jest umięśniony, ale szczupły i widać na nim żebra.


Na kończynach są wyrzeźbione i pomalowane kasztany, szkoda, że nie ma strzałek, nawet na podniesionej nodze.


Maść to "rudy" kasztan z czterema "skarpetkami" na nogach i latarnią na głowie. model ma także ciemniejszą plamę na podudziu oraz paskowane kopyta - tak, jak jego żywy protoplasta.


Oko w tym modelu ma namalowane białko, co na pewno go ożywia.


Jak już wspominałam, model nie jest zbyt wysoki, ale za to jest bardzo długi. Na dole porównanie z GG Valentine, od której jest tylko minimalnie niższy.


Natomiast przy Latigo Dun It wydaje się być bardzo malutki.


I jeszcze porównanie z ogierem Quarter Horse firmy Schleich.


Myślę, że California Chrome jest bardzo dobrym modelem do rozpoczęcia swojej przygody z Breyer'ami. Nie ma podstawki, jest w dynamicznej pozie, ale łatwo można na niego robić akcesoria. Poza tym ma ładną, standardową maść i jest bardzo ładnie wyrzeźbiony. No i jego cena obecnie jest całkiem niska, jak na Breyer TR.

Oczywiście można go zakupić tutaj:

A czy Wy już go macie w swoich zbiorach?

Pozdrawiam!

6 komentarzy:

 1. Sympatyczny konik. Moim zdaniem w tym malowaniu jest najlepszy, jak na Breyer Trad to jest Tani 146 zł na monocerusa chyba. Myślę że go kupię jescze w tym roku bo jest świetny:)

  Pozdrawiam Zosia:3

  OdpowiedzUsuń
 2. Śliczny konik! W końcu nie wiem na którego konia breyer TR mam oszczędzać. Będzie to muj pierwszy breyer w życiu, a więc musi być najpiękniejszy i dostępny na monocerusie;) Doradzisz mi coś?

  Pozdrówki Aneta=)!
  P.S.Czy będzie niedługo post breyer SM?
  Paa!

  OdpowiedzUsuń
 3. Kocham ten mold, niezmiennie w każdej maści. Mam na nim już dwa konie i oczywiście jak najszybciej kupię również California Chrome, cudny chłopak <3
  Pozdrawiam i zapraszam na bloga, powoli wprowadzam zmiany, również w adresie ^^
  ~ https://dream--road.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Miód malina.Nic dodać nic ująć.Po prostu cudo.

  Pozdrawiam Zuzia koniara

  OdpowiedzUsuń
 5. Witam. Chciałam spytać czy będzie dostawa tego konia. A jak będzie to kiedy?

  OdpowiedzUsuń
 6. To nie jest latarnia na głowie, tylko łysina ;)
  Latarnia obejmuje prawie całą głowę, a łysina jest szeroką „kreską”. ;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję, że zdecydowaliście się coś tutaj skrobnąć :)