czwartek, 29 marca 2018

Breyer Traditional - Dekor koń Bandera 1769

Model firmy Breyer Traditional numer 1769 - Bandera - model dekoracyjny.Mold konia to "Geronimo", został wyrzeźbiony przez Kitty Cantrell i wprowadzony do sprzedaży w roku 2016.


Bandera to brązowo-miedziano-metaliczny dekor. Przedstawia stojącego konia rasy Quarter Horse.


Na całej figurce znajdują się symbole wykorzystywane przez kowbojów do znaczenia swoich koni i bydła.


Na pudełku wyjaśnione jest, jak takie symbole się czyta.


Byłam bardzo zdziwiona wielkością Bandery. Dorównuje wielkością Brunello (mold Ravel i Snowman). Bardziej nawet przypomina Brunella niż Quartera, którego przedstawia Topsails (czyli Big Chex To Cash, Slick By Design).

Topsails Rien Maker, Bandera, Brunello

Bandera jest podobnej budowy jak Brunello, ma jednak bardziej zaznaczone mięśnie. No i oczywiście różni się szczegółami, bo to jednak inna rasa. Ale ich poza jest bardzo podobna.

Topsails Rien Maker, Bandera, Brunello

"Bracia" z dwóch światów - klasyk i western.

Breyer Traditional Brunello and Bandera

Jeszcze porównanie z Breyer Traditional GG Valentine oraz Breyer Classics koniem pełnej krwi.


A poniżej Bandera i model Schleich klacz trakeńska.


Z niecierpliwością będę czekać na ten mold w "normalnym" malowaniu i regularnej sprzedaży. Cieszę się, że ten dekor jest brązowy i nie będzie się zbytnio odznaczać na półce. A naprawdę ma słodki pyszczek ;)


Pozdrawiam!

PS
Prace nad katalogiem na ModeleKoni.pl posuwają się do przodu. Katalog koni Schleich jest już prawie kompletny - brakuje tylko koni, które sprzedawane są w zestawach i one też w końcu się pojawią w spisie. Zapraszam do zaglądania :)
http://modelekoni.pl/pl/schleich-konie

Papatki!

2 komentarze:

  1. Sam model jest iście świetny, gdyby nie to malowanie - brałabym. :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Cześć! Osobiście uważam, że doskonale znasz się na figurkach koni. Więc przechodząc do sedna, 2 lata temu zbierałam figurki koni Schleich. Dalej mam ponad 20 modeli i tych nowszych, i starszych. Zastanawiam się czy sprzedać niektóre z nich czy trzymać... Wiem, że to moja prywatna decyzja etc. ale co byś ty zrobiła na moim miejscu? Będę wdzięczna za pomoc. Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję, że zdecydowaliście się coś tutaj skrobnąć :)