wtorek, 23 stycznia 2018

CollectA - Dinozaur Triceratops Deluxe 88577

Figurka dinozaura CollectA 88577 - Triceratops Deluxe 1:40 z roku 2010.


Model ma około 13 cm wysokości do czubka rogu, a jego długość to prawie 31 cm. Dołączona jest do niego figurka człowieka w tej samej skali. Dzięki temu od razu widać, jakie duże były te dinozaury.


Triceratops to chyba najbardziej rozpoznawalny z wszystkich ceratopsów, czyli dinozaurów rogatych z kostną kryzą na głowie. 


Dwa dłuższe rogi znajdują się nad oczami, trzeci krótki jest bezpośrednio nad pyskiem, który przypomina papuzi lub raczej żółwi dziób.
Całe ciało modelu jest w różnych odcieniach brązu, ale kryza pomalowana jest na czarno-biało, a dwa wgłębienia mają namalowane czerwone "oczy".
Dino ma rozchylony pysk jakby ryczał, a w środku widać różowy język.


Poniżej na zdjęciu triceratops deluxe ze swoim mniejszym kolegą nr 88037 z roku 2006, jeszcze jak CollectA nosiła nazwę Procon.


A tutaj w porównaniu do figurki konia Schleich.


Jaki wielki był ten dino w stosunku do konia widać lepiej przy skali Stablemates 1:32 - przypominam, że dino jest w skali 1:40 więc do SM jeszcze jest ciut za mały. Dobrze to widać na zdjęciu widać, bo figurka człowieka jest za niska jeśli weźmiemy pod uwagę konia SM.


Ja uwielbiam wszystkie dinozaury, a szczególnie ceratopsy. Dlatego triceratopsy firmy CollectA już u mnie zamieszkały :)

I jeszcze taka mała informacja - od dziś na blogu będą pojawiać się częściej opisy nie tylko modeli koni, ale także dinków oraz innych zwierzaków, których figurki wpadną mi w łapki. Co prawda koniowate nadal będą przeważać, ale sądzę, że inne zwierzaki też zasługują na swoje miejsce na Łące Koziorożca.

Jeśli jesteście fanami dinozaurów, to zapraszam na sklep, bo CollectA ma naprawdę dopracowane modele tych zwierząt.
Zwierzęta prechistoryczne na Monocerus.pl

Pozdrawiam!

1 komentarz:

Dziękuję, że zdecydowaliście się coś tutaj skrobnąć :)