wtorek, 25 października 2016

Breyer Classics - Stajnia na 3 konie składana nr 688

Breyer Classics (skala 1:12) numer katalogowy 688 - stajnia na 3 konie składana + przeszkoda (3-Horse Stable).

Stajnia do samodzielnego montażu wykonana z plastiku (dach, wsporniki, przegrody, furtki, podstawa) oraz nabłyszczanej grubej tektury (ściany, podłoga).

Rozmiary stajni około: 33 cm wysoka, 45 cm szeroka oraz 31 cm głęboka.Stajnia ma trzy stanowiska przegrodzone przęsłami oraz zamykane na furtki. Po bokach są węższe na jednego dorosłego konia, a środkowa przestrzeń jest na tyle duża, że mieści się tam bez problemu dorosły koń ze źrebakiem, a nawet dwa dorosłe konie.


Złożenie nie jest zbyt skomplikowane i nie potrzeba do tego celu kleju.
Wskazówka - warto przed pierwszym złożeniem posmarować krawędzie kartonu lakierem bezbarwnym - dzięki temu wytrzymają dłużej, jeśli stajnię będziemy często składać i rozkładać.

Podłoga ma nadrukowana brązowo-beżową kostkę (środkowe stanowisko) oraz słomę (boczne stanowiska). Podest "wyłożony" jest szarą kostką brukową.


Na ścianach stajni od zewnątrz jest kolorowy nadruk. Wygląda jakby na kamiennej podmurówce były zbudowane ściany z desek pomalowanych na biało. Dach i okna są różowe.
Dookoła rozmieszczone są także różne przedmioty i kwiatki.


Do budynku dołączona jest także jedna biało-niebieska przeszkoda. Ma dwa stopnie regulacji. Na zdjęciu niżej widzicie belki podniesione wyżej, na zdjęciu pierwszym tego posta belki są opuszczone.


Wewnątrz stajnia jest "drewniana". Największe okno razem z framugą jest plastikowe, boczne to nacięty karton, wszystkie są otwierane.


Na ścianach również nadrukowane są różne akcesoria, np. półki, zegar, skrzynia na rzeczy stajenne czy wiszący czaprak. Przegrody można wyciągnąć i wtedy mamy dużo miejsca - zamiast stajni możemy urządzić w budynku siodlarnię lub paszarnię.


Stajnia jest dość duża - można trzymać w niej nawet mniejsze modele w skali Traditional, czyli 1:9. Na zdjęciu od lewej: fiord GVF Sjokolade , kuc fell Carltonlima Emma, haflinger RDA Strikey oraz kuc welsh Brookside Pink Magnum.


Po rozłożeniu stajnia nie zajmuje wiele miejsca, dostajemy ją w pudełku kartonowym wielkości około 41 x 32 x 8 cm.


Stajnię można zakupić obecnie w Monocerusie w promocji.

8 komentarzy:

 1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawa, ale nie mój gust, zdecydowanie :).
  Z założenia jest to stajnia na trzy konie, ja jednak myślę iż prawdopodobnie jest ona zrobiona na dwa, a pośrodku po prostu korytarz. Co widać szczeglnie po druku podłogi. Ale to tylko jedna z wielu, moja teoria spiskowa :>>.
  Pozdrawiam!
  ~Zafira

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę tak samo, jak Ty. Ktoś widocznie chciał mieć stajnie na 2 konie, ale potem dokupił trzeciego, więc musiał zaadoptować budynek dla większej ilości zwierza ;)

   Usuń
 3. Dzięki!!! :D byłam bardzo ciekawa jak wygląda ta stajnia! Dzisiaj dostałam paczkę z monocerusa o której nie długo napisze na moim blogu ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Droga Capricorn, mam pytanie- orientujesz się może, czy któryś z kolekcjonerów planuje w najbliższym czasie zakupy na MPV? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, nie wiem nic na ten temat. Zapraszam na forum, jak ktoś robi zamówienie, to zwykle o tym pisze :)
   http://forum.modelekoni.pl/

   Usuń
 5. Hej, mam pytanie, kiedy dostawa Czeska? No i czy będzie jeszcze Grillo?

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję, że zdecydowaliście się coś tutaj skrobnąć :)