środa, 1 czerwca 2016

Breyer Traditional - Chocolate Chip Kisses nr 1739

Figurka wałacha Breyer Traditional 1739 - Chocolate Chip Kisses (Pinto Horse Association World Champion).
Model produkowany był w latach: 2015-2017.

Breyer Traditional 1739 Chocolate Chip Kisses


Mold to Stock Horse Stallion wyrzeźbiony przez pana Chrisa Hessa w roku 1981. W Polsce wcześniej pokazały się już dwa modele na tym moldzie: 1422 Elvis' Rising Sun oraz 1485 Guy McLean's Nugget - o obydwóch możecie poczytać tutaj: Rising Sun i Nugget

Breyer Traditional 1422 Elvis' Rising Sun

Breyer Traditional 1485 Guy McLean's Nugget
Jest to portret kuca o ciekawej maści gniadosrokatej. Ma paskowane kopyta oraz pomalowane tęczówki i białka (lekko różowe). 


Ponieważ jest to jeden ze starszych modeli, nie ma strzałek ani kasztanów. Jego grzywa jest równo przystrzyżona i wygolona za uszami. Ogon jest długi i dość obfity.


Wydaje mi się, że głowa jest dość szeroka pomiędzy oczami. Może potęguje to wrażenie szeroka łysina - poprzednie modele nie mały odmian na głowie i ich czoło wydawało się mniejsze. 


Srokata maść maskuje trochę błędy w rzeźbie i wyróżnia konia na tle wypuszczonych w tym roku karoszy. Wydaje mi się, że żywy kuc jest jednak jaśniejszy. Ale może to zimowa szata ;)
Jak Wam się podoba? Czekał ktoś na niego? Ten mold chyba nie jest zbyt popularny w Polsce, ciekawe dlaczego. Może w tym malowaniu jednak znajdzie zwolenników?

Dziś już nie będzie wpisów, burza pokrzyżowała mi plany :/ Do jutra!

P.S. Zapraszam na FB Monocerus oraz FB Caprcorn Meadow. Czasem wrzucam tam fotki, których nie ma na blogu :)

Papa!

6 komentarzy:

 1. Konik w tej maści bardzo zyskuje i rozważam nad przygarnięciem :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Konik ma swój urok, baaardzo mi się podoba. Do tego ma bajeczną maść. :) Mam nadzieję, że kiedyś do mnie trafi <3

  OdpowiedzUsuń
 3. Gdyby nie to, źe mam Nugga to chętnie bym go przygarnęła, może nawet jako brata, ale kasy brak. A szkoda,mo malowanie ma fajne, lepiej maskuje rzeźbę i oczęta ma cudne.

  OdpowiedzUsuń
 4. We mnie koń wzbudza mieszane uczucia... Niby jest ładny, ale jednak czegoś w nim brakuje (mniejsza o strzałki i kasztany, ale naprawdę coś takiego w nim jest... a właściwie - czegoś ,,takiego" w nim nie ma xd)... W sumie sama nie wiem do czego się przyczepiłam xd
  Pozdrawiam,
  ~Ula ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Maść jest ładna,gorzej z rzeźbą :/. Strasznie nie podoba mi się głowa u tego moldu,ogólnie nie gustuje w modelach pana Hess'a. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Mold w tej maści najbardziej mi się podoba :) Nie ukrywam, że zastanawiam się nad jego kupnem... Ale jest kilka innych, które są wcześniej na liście do zakupu :P
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję, że zdecydowaliście się coś tutaj skrobnąć :)