środa, 20 kwietnia 2016

Schleich zestaw - Jeździec skokowy z klaczą knabstrup

Firma Schleich wypuszcza czasem na rynek zestawy figurek, których nie ma w katalogu. Zestawu, o którym mówię, nie ma także na oficjalnej stronie Schleich: Schleich-s EN (a przynajmniej ja nie
znalazłam). Oto przed Państwem:
Schleich 41434 - Zestaw jeździec skokowy z klaczą knabstrup
Schleich 41434 - Showjumping tournament with Knabstrupper mare


W skład zestawu wchodzą: figurka jeźdźca skokowego w czerwonym fraku, klacz rasy knabstrup, siodło i ogłowie skokowe czarne z białym czaprakiem, zielona derka i zielony kantar, marchewki, puchar oraz medal i dwie rozety.


Kupując jeden zestaw mamy więc amazonkę z koniem gotowych do zawodów oraz nagrody, jakie można zdobyć przejeżdżając parkur najlepiej ze wszystkich. "Złoty" puchar jest starannie wykonany i można ściągnąć pokrywkę. Jest jeszcze złoty medal, który można powiesić na szyi jeźdźca oraz dwie rozety (czerwona i żółta), które można przypiąć do ogłowia konia. No i oczywiście pęczek marchewek dla wierzchowca w nagrodę, bo po co mu puchar ;)


Koń dołączony do zestawu to standardowa klacz knabstrup (nr 13769). Jej opis znajdziecie tutaj: Schleich klacz knabstrup 2015
Ta z zestawu jest bardziej pocieniowana, szczególnie widać to na pysku i pod grzywą, ale jest to chyba po prostu nowsze malowanie.


Siodło i ogłowie są bardzo dokładnie wykonane z rozciągliwej gumy, widać sprzączki a nawet szycie na siodle. Miałam obawy, czy ogłowie da się założyć, ale udało się je naciągnąć na uszy. Jest może trochę za małe, ale zabawkowy konik nie narzeka ;)


Derka i kantaro-prezenterka pasują na klacz. Miałam trochę obaw, bo słyszałam, że te z zestawu z koniem fryzyjskim są za małe.


Amazonkę również można zakupić samodzielnie, jednak taki zestaw jest idealny dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją znajomość ze Schleich - mamy ludzika, konia, siodło i nagrody w jednym, więc jest dla kogo rozbudowywać stadninę.


Jakby ktoś chciał zakupić ten zestaw, to zapraszam tutaj: Monocerus Zestaw Schleich

Pozdrawiam!

13 komentarzy:

 1. Piękny zestaw. Akurat poszukuję osób do moich stajni. Ta figurka idealne się nada. Pozdrawiam. ///D.P.W.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wiadomo już, kiedy pojawią się nowe Breyery? Z tego co pamiętam miały przyjechać do Polski 15 kwietnia, ale do tej pory ani widu ani słychu po nich..

  OdpowiedzUsuń
 3. Swietny zestaw - akurat wszystko, czego potrzeba :D

  U mnie nowy post :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękny zestaw!
  Śliczniutenki!
  ja tez mam tę klacz, ale bardzo starą, inny model, inna wersja. :)
  Super blog!
  Wpadnij do mnie!

  OdpowiedzUsuń
 5. Cos się stało zdjęciami na pasku bocznym

  OdpowiedzUsuń
 6. Zestaw śliczny, ale posiadam już go, kupiłam go jeszcze w wersji bez konia. Można wiedzieć czy będzie kiedyś w monocerusie dostępny ten http://shop.modellpferdeversand.de/WIA-Models/WIA-Resin-Traditional-1-9-Arabian-Mare-Salome-Chestnut-B-goods::2919.html lub ten konik? :) http://shop.modellpferdeversand.de/CollectA-Figurines/CollectA-Horses-Deluxe-1-12/CollectA-Deluxe-1-12-89461-Arabian-Stallion-Chestnut::1479.html

  OdpowiedzUsuń
 7. Fajny zestaw, z chęciom bym go kupiła ale mam już zestaw do skoków ....
  zapraszam do mnie!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję, że zdecydowaliście się coś tutaj skrobnąć :)