wtorek, 3 lutego 2015

Breyer Classics - Koń roku 2014 - Amelia

Breyer 62114 - Amelia Appendix Quarter Horse - Horse of the Year 2014
Breyer w skali Classics (1:12) z serii "Koń Roku".


Uważni czytelnicy pewnie już zauważyli, że do sklepu Monocerus zawitał dziś model z nowej serii. "Koń Roku" to seria zapoczątkowana w roku 2013 przez siwą klacz rasy Morgan o imieniu Mariah. Co roku w tej serii zostaje wydany jeden koń w skali Classics na nowym moldzie. W roku 2014 była to klacz Amelia rasy Appendix Quarter Horse (Quarter x Thoroughbred). Koń na rok 2015 to kasztanowato-tarantowaty koń rasy Quarter Horse.

Ale zajmijmy się Amelią.
Mold tego modelu to "Standing Thoroughbred" i został wyrzeźbiony przez panią Jane Lunger i wprowadzony do sprzedaży w 2006 roku, ale jako model żywiczny na podstawce w fantazyjnym malowaniu (info i foto ze strony IdentifyYourBreyer):


Dopiero w 2014 roku mold ten zadebiutował jako koń w skali Classics.


Amelia to klacz maści palomino z pięknym złotawym odcieniem. Jakby się ktoś uparł, to mógłby się przyczepić, że tego złota jest za dużo. Ja się nie będę przyczepiać ;)


Koń stoi w wyprostowanej pozycji z wysoko podniesioną głową i patrzy gdzieś daleko. Nie jest to typowa pozycja koni westowych, ale nie zaprzeczycie, że każdy koń może przyjąć taką pozę. Mnie nawet bardziej kojarzy się z końmi SP, niż z jakimś "westernowcem".


Klacz ma może słabo zaznaczone mięśnie, ale nie każdy lubi takie umięśnione konie, jak np. Big Chex ;) Nie ma też kasztanów na nogach - nie wiem jak tam z kopytami.

Wiem, że ktoś ma tego konia, tylko nie pamiętam kto... Tajemniczy Ktosiu, czy mógłbyś podać link do postu o Amelii? Chętnie poczytam. Oczywiście, jeśli taki post istnieje :)

Pozdrawiam gorąco, bo u mnie śnieg.

6 komentarzy:

 1. Piękna klacz :) Ma bardzo ładną, smukłą główkę <3 Ładnie zrobili maść Palomino, a jeśli chodzi o złotawy odcień, wydaje mi się, że nie jest go więcej, niż u ogiera Akhal-Teke Schleich :/ Jak najbardziej lubię takie złotawe qnie :D Pozdrawiam B)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nawet ładna. Moim zdaniem za bardzo złota ;)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Mi się niezbyt podoba. Osobiście wolę kupić sobie jakieś ciemne figurki.

  PS. A czy masz może zdjęcie tego ogiera na 2015?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można go zobaczyć na oficjalnej stronie Breyer: http://www.breyerhorses.com/index.php?fa=PAGE.view&pageId=6858

   Usuń

Dziękuję, że zdecydowaliście się coś tutaj skrobnąć :)